Certina DS Super PH2000M Hvit Titan 43 mm
17 490,-
Endre butikkvalg
Du har allerede varer i kurven fra %%currentStore%%. Du kan kun ha varer fra én butikk i kurven.
Vil du endre butikk til %%newStore%%?
Certina DS Super PH2000M er en teknisk dykkerklokke konstruert for dybder der trykket stiller ekstreme krav. Med en vannresistens på 2 000 meter er dette den første PH-klokken fra Certina utviklet for denne dybden, og modellen bygger videre på merkets DS-konsept fra 1959 og PH-dykkerklokkene fra 1960-tallet. Kolleksjonens navn PH står for hydrostatisk trykk, og viser til den økende belastningen en klokke utsettes for jo dypere den beveger seg under vann.
Urkassen er utført i grade 2 titan og måler 43 mm i diameter og 16 mm i høyden. Titan gir lavere vekt enn stål, samtidig som materialet har høy korrosjonsbestandighet og egner seg godt til bruk i kontakt med saltvann. Klokken er utstyrt med skrukrone, skrudd baklokk, heliumventil og enveisroterende keramisk bezel. Bezelen er utviklet for måling av forløpt tid under dykking og må presses ned mot urkassen før den kan roteres.
DS Super PH2000M er utstyrt med Certinas DS Concept Extreme Shock Resistance, en videreutvikling av merkets Double Security-konstruksjon. Systemet bygger på flere beskyttende elementer, blant annet safirglass, O-ring-pakning ved opptrekksakselen, forsterket baklokk, ekstra pakning ved skivestøtten og skrudd verkholder. Konstruksjonen er utviklet for å øke motstanden mot støt, trykk og ytre belastning.
Den hvite skiven er utført med Super-LumiNova og kombinert med tydelige timemarkører og visere for høy lesbarhet under vann og i mørke omgivelser. Certina benytter Super-LumiNova BG W9, et selvlysende materiale som lagrer lys og avgir en blålig glød i mørket. Den hvite skiven kombineres med blå keramisk bezel.
Klokken drives av det automatiske Powermatic 80.611-kaliberet fra ETA. Urverket har en gangreserve på opptil 80 timer og er utstyrt med Nivachron-balansespiral, en titanbasert legering utviklet for økt motstand mot magnetiske felt, støt, aldring og temperaturvariasjoner. Dette bidrar til stabil presisjon over tid, også ved aktiv bruk.
Modellen leveres med titanlenke og ekstra gummirem med hurtigskiftsystem. Spennen er utført i titan og har dykkerforlengelse, slik at klokken kan tilpasses bruk over våtdrakt.
| Gangreserve (timer): | 80 |
|---|---|
| Lenketype: | Gummirem, Titaniumlenke |
| Materiale: | Keramikk, Titanium |
| Produkttype: | Klokke |
| Serie: | Certina DS PH |
| Skivefarge: | Hvit |
| Urverk: | Automatikk mekanisk |
- Merke: Certina
- Gangreserve (timer): 80
- Lenketype: Gummirem, Titaniumlenke
- Materiale: Keramikk, Titanium
- Produkttype: Klokke
- Serie: Certina DS PH
- Skivefarge: Hvit
- Urverk: Automatikk mekanisk
- Vannsikring: 200 bar
- Diameter: 43 mm